Metior3D

URZĄDZENIA

FlatMesh & GeoWan

Bezprzewodowy moduł komunikacyjny Gateway


3G Gateway dla rozwiązania FlatMesh to w pełni zintegrowany moduł komunikacyjny zapewniający bezprzewodowy przepływ informacji pomiarowych w sieci pomiarowej. Jego zminimalizowana i kompaktowa budowa umożliwia dyskretną i łatwą instalację elementu, a solidna, wodoodporna obudowa zapewnia bezpieczeństwo i trwałość chronionych komponentów.

Wbudowana bateria gwarantuje nieprzerwaną pracę całej sieci pomiarowej do dwóch tygodni bez konieczności zasilania, natomiast Senceive proponuje instalację z panelem solarnym zasilającym moduł.

Moduł komunikacyjny Gateway GeoWan

Moduł komunikacyjny Gateway GeoWan odpowiada za bezpośrednią komunikację z elementami pomiarowymi w sieci monitorującej, oraz transfer danych do sieci internetowej. Konieczne jest bezpośrednie zasilanie modułu z sieci.

Bezprzewodowy inklinometr łańcuchowy FlexiMeasure

Inklinometr FlexiMeasure jest całkowicie bezprzewodowym rozwiązaniem: łańcuch zasilany jest przez panel słoneczny, a pomierzone dane przesyłane są bezpośrednio do chmury za pośrednictwem modemu GSM. Całość łańcucha instalowana jest w dowolnych kombinacjach elementów o długościach 0.5, 1, 2 i 3 metra aż do maksymalnej długości całego ciągu ponad 90 metrów. Urządzenie może być instalowane w dedykowanej rurze inklinometrycznej, jak również bezpośrednio na obiekcie z wykorzystaniem specjalnego systemu mocowań. Elementy łańcucha wykonane są z ultralekkich materiałów polimerowych.

Bezprzewodowy trójosiowy czujnik pochyleń

Bezprzewodowy czujnik pochyleń pozwala na precyzyjny pomiar w 2 osiach w zmiennych, programowalnych interwałach bez względu na pochylenie w momencie instalacji. Takie rozwiązanie umożliwia szybki montaż elementu w każdym otoczeniu, nawet w pozycji odwróconej, bez żadnego wpływu na pomiar wychylenia.

Bezprzewodowy optyczny trójosiowy czujnik przesunięć

Bezprzewodowy czujnik przesunięcia, oprócz standardowego pochyłomierza trójosiowego, posiada optyczny sensor laserowy, umożliwiający ultra dokładny pomiar zmiany odległości w jednej osi czujnika. Rozwiązanie takie pozwala równocześnie precyzyjnie śledzić zmianę wychylenia elementu, jak również jego przesunięcie.

Bezprzewodowy trójosiowy czujnik pochyleń w wersji zminimalizowanej

Senceive proponuje kompaktowe czujniki pochyleń Nano+ w rozwiązaniach, gdzie dyskrecja i rozmiar sensora mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo i trwałość instalacji sieci pomiarowej. Nie tracąc nic  dokładności i częstotliwości odczytu pochylenia, Nano+ doskonale sprawdza się w zagadnieniach tunelowych, kolejowych, miejskich i górniczych.

Bezprzewodowy przetwornik sygnału ze szczelinomierza wraz z systemem zasilania

Zastosowanie rozwiązania Senceive dla szczelinomierzy pozwala na kompletne usunięcie kabli z obiektu monitorowanego. Moduł zasila szczelinomierz z wbudowanej baterii oraz przekazuje dane pomiarowe do modułu komunikacyjnego Gateway. Zastosowanie takiego rozwiązania nie tylko redukuje ilość okablowania do absolutnego minimum, ale również zapewnia ciągły i zdalny odczyt z urządzeń pomiarowych za pośrednictwem platformy Senceive WebMonitor, zwiększając skuteczność i bezpieczeństwo pracy.

Bezprzewodowy przetwornik sygnału z podłączeniem do czujnika temperatury zewnętrznej

Ten moduł umożliwia włączenie do sieci pomiarowej czujnika temperatury zewnętrznej, jak również sensora precyzyjnie mierzącego temperaturę elementu strukturalnego lub budowlanego: szyny kolejowej, elementu nośnego ze stali lub betonu. Zastosowanie takiego rozwiązania nie tylko redukuje ilość okablowania do absolutnego minimum, ale również zapewnia ciągły i zdalny odczyt z urządzeń pomiarowych za pośrednictwem platformy Senceive WebMonitor, zwiększając skuteczność i bezpieczeństwo pracy. Senceive oferuje również elementy pomiarowe do tego komponentu.

Bezprzewodowy przetwornik sygnału dla czujnika strunowego wraz z systemem zasilania

Przetwornik sygnału dla czujnika strunowego umożliwia bezprzewodowe włączenie do sieci monitorującej innych sensorów geomechanicznych i geotechnicznych: piezometrów, czujników naprężenia i obciążenia, inklinometrów poziomych i pionowych, ekstensometrów. Zastosowanie takiego rozwiązania nie tylko redukuje ilość okablowania do absolutnego minimum, ale również zapewnia ciągły i zdalny odczyt z urządzeń pomiarowych za pośrednictwem platformy Senceive WebMonitor, zwiększając skuteczność i bezpieczeństwo pracy.

Bezprzewodowa kamera Flatmesh wraz z systemem zasilania solarnego

Kamera FlatMesh jest w pełni zintegrowanym rozwiązaniem, który łączy w sobie zalety wysoko precyzyjnej kamery cyfrowej, komunikacji GPRS oraz WiFi w celu zapewnienia wizualnego monitoringu jako dodatkowej i wspomagającej funkcji rozwiązania monitoringowego FlatMesh. Podwójne iluminatory podczerwieni gwarantują ostre i wyraźne zdjęcia nawet w warunkach nocnych, a system zewnętrznego zasilania zapewnia niezależność i ciągłość pracy.